English|فارسي  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: پنج شنبه ٠٣ اسفند ١٣٩٦
-->


  چاپ        ارسال به دوست

افتتاح مرکز خدمات جامع سلامت شهری روستایی دیزج دیز از توابع شهرستان خوی

در پنجمین روز از دهه مبارک فجر ، مرکز خدمات جامع سلامت شهری روستایی دیزج دیز از توابع شهرستان خوی افتتاح گردید.

 به گزارش مهربانی پور مسئول روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی خوی روز دوشنبه شانزدهم بهمن ماه مصادف با پنجمین روز از دهه مبارک فجر ، مرکز خدمات جامع سلامت شهری روستایی دیزج دیز از توابع شهرستان خوی با حضور معاون استاندار و فرماندار و همچنین اعضای شورای اداری شهرستان خوی و مسئولین دانشکده علوم پزشکی این شهرستان افتتاح گردید.

دکتر فاطمه مقدم تبریزی ریاست دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی خوی ضمن اشاره به اهمیت فعالیتهای مراکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی گفت : این مرکز که شاهد افتتاح آن می باشیم در سال 1395 به دلیل فرسوده بودن تخریب و این بنا با اعتبار حدود بیست میلیارد ریال در متراز 1155 متر مربع در سه طبقه احداث گردید .

دکتر مقدم تبریزی در ادامه افزود : کلیه خدمات بهداشتی درمانی از جمله بهداشت خانواده ، مبارزه با بیماریها و واکسیناسیون ، مشاوره سلامت روان، بهداشت محیط و حرفه ای ، آموزش سلامت ، بهداشت دهان و دندان ، آزمایشات تشخیص طبی و ویزیت توسط پزشک عمومی در این مرکز انجام خواهد شد. گفتنی است : شهر دیزج دیز در فاصله حدوداَ 20 کیلومتری مرکز خوی واقع شده و جمعیت آن 9413 نفر می باشد که 8928 نفر آن شهری و 485 نفر آن روستایی می باشند و تعداد کل خانوار این مرکز 1954 خانوار می باشد که 1831 خانوار شهری و 123 خانوار آن روستایی می باشد.

 


١٥:٠٩ - 1396/11/16    /    شماره : ١٧٧٦٩    /    تعداد نمایش : ١٤٤خروج