English|فارسي  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: يکشنبه ٢٧ اسفند ١٣٩٦
-->


  چاپ        ارسال به دوست

اجرای طرح امداد تابستانی فوریتهای پزشکی در شهرستان خوی

دکتر محمودزاده : از اول تیرماه طرح امداد تابستانی فوریتهای پزشکی در شهرستان خوی اجرا می گردد.

به گزارش مهربانی پور مسئول روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهرستان خوی ،  با توجه به فرارسیدن فصل تابستان و احتمال وقوع حوادث اختصاصی این ماه ، روابط عمومی اقدام به مصاحبه ای در این زمینه با دکتر منصور محمودزاده قائم مقام ریاست دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهرستان خوی نمود که خلاصه آن به شرح ذیل می باشد.

دکتر محمودزاده در پاسخ به سوال اقدامات فوریتهای پزشکی در شروع فصل تابستان گفت : اجرای طرح امداد تابستانی فوریتهای پزشکی 115 از اول تیر ماه آغاز و تا اول مهرماه ادامه خواهد داشت . وی در ادامه پاسخ به این سوال گفت : مرکز فوریتهای پزشکی خوی با 50 نفر پرسنل و 8 دستگاه آمبولانس در این طرح فعال هستند .

دکتر محمودزاده در ادامه ضمن بیان حوادث احتمالی در ماههای تابستان گفت : یکی از مهمترین حوادث در فصل تابستان غرق شدگی در رودخانه ها می باشد که در این خصوص ضمن اشاره به موارد پیشگیریهایی در این زمینه گفت :اگر همشهریان آشنایی کافی با شنا کردن ندارند و یا از وضعیت عمق آب و گیاهان موجود در آن اطلاع ندارند از شناکردن در رودخانه ها ، تالابها و سدهاخودداری نمایند و در صورت مشاهده غرق شدگی افراد در آبها اگر دارای مهارت نجات غریقی نیستند از ورود به آبها خودداری کرده و سریعاَ با مراکز هلال احمر،نیروی انتظامی و اورژانس تماس حاصل فرمایند.

دکتر محمودزاده در پاسخ به فعالیتهای سه ماهه اول مرکز فوریتهای پزشکی شهرستان خوی گفت : مرکز فوریتهای پزشکی ما در سه ماهه اول سال 1396 تعداد 2536 مورد اعزام آمبولانس داشته است که 1262 مورد آن منجر به انتقال بیماران به بیمارستانها شده است و 2980 مورد مشاوره انجام شده است و متاسفانه 5023 مورد مزاحمت تلفنی داشته ایم . دکتر محمودزاده در پایان ضمن قدردانی از زحمات پرسنل زحمت کش فوریتهای پزشکی ، از شهروندان گرانقدر درخواست نمود که با آموزش به فرزندان خود از مزاحمتهای تلفنی به فوریتهای پزشکی جلوگیری نمایند.زیرا که مزاحمت تلفنی می تواند باعث مرگ یک امداد خواه و یک بیمار اورژانسی گردد.   


٠٨:٣٠ - 1396/04/19    /    شماره : ١٤٨٠٨    /    تعداد نمایش : ٢١٢خروج